Níže uvádíme témata, která jsou v rámci tréninku nejrozšířenější. Budete-li mít zájem o jakékoli jiné téma, rádi vám jej připravíme přímo na míru.
Týmová spolupráce
Spolupráce pracovního týmu je v práci na denním pořádku a obecně lze říci, že v České republice je na vysoké úrovni. Na druhou stanu vždy lze najít prostor ke zlepšení.
Situační vedení
Každá situace a každý podřízený vyžaduje trochu jiný styl vedení. Proto se nejvíce kloníme k takzvané "Situační teorii vedení". Na kurzu se budeme podrobně zabývat všemi čtyřmi základními kameny. Jsou to direktivní styl, konzultativní styl, koučovací styl a delegování. Žádný styl není správný ani špatý - všechny jsou někdy potřeba.
Selfmanagement
Jak to všechno zvládnout a nepřijít o práci, rodinu, přátelé ani o rozum?
Management životního stylu
Většina Čechů trpí bolestí zad. Otázkou zůstává jestli se smíříte s tím, že budou bolet i nás. Co vše můžeme dělat pro své zdraví, když sedíme 8 hodin denně na židli?
Komunikační dovednosti I a II
To, že si o něco řeknu, ještě neznamená, že to dostanu, ale šance rapidně vzroste. A mnohdy ani nezáleží, komu a co chcete říci, ale spíš jak a kdy to řeknete.
Prezentační dovednosti I a II
Většina lidí se domnívá, že prezentační dovednosti spočívají jen v umění vytvořit dobrou powerpointovou prezentaci. Prezentovat však potřebujete i za jiných okolností - prezentujete, když vstoupíte do kanceláře, prezentujete, když si říkáte o prémie, prezentujete, když něco vysvětlujete kolegům, zkrátka, prezentujete celý život.
Na plný plyn
Lidský mozek funguje stejně jako sval - buď dostává nové impulsy, nebo zakrňuje. Jak i při relativně stereotypní práci dodávat nové impulsy? Prý svůj mozek využíváme na zhruba 5%. A nešlo by to třeba na 6 nebo na 7?
Efektivní vedoucí
Vedoucí pracovníci s oblibou přejímají úkoly svých podřízených, protože jim mnohdy přijde snazší "udělat si to sám" než "delegovat úkol". Jak zvládnout být efektivním vedoucím vás naučíme v rámci tohoto kurzu.
Osobnostní typologie
Lidé se nedají rozděli to škatulek. Každý je jedinečný. Na druhou stranou kažný máme nějaké tendence - a ty lze vysledovat. A pokud se naučíme odhadnout styl komunikace toho druhého, můžeme lépe zvolit "formu" jak s ním jednat.
Koučovací přístupy ve vedení
Koučink - poslední dobou tolik skloňovné slovo. My koučink vnímáme jako nástroj. A stejně jako u každého nástroje i u koučinku záleží jak jej použijeme. Koučovací přístup ve vedení lidí pomáhá zvýšit jejich zapojení, motivaci a ochotu. Podporuje rozvoj jedince a vám (po určité době) ušetří hodně času.
Timemanagement
Dříve jsme řešili jak vše stihnout. Dnes to stihnout nejde. Je třeba podívat se na úkoly z jiného pohledu. Co a v jaké kvalitě musím udělat, abych dosáhl maximálního efektu?
Profesionální asistentka
Asistentka je pro ředitele zpravidla nejvýznamnější osoba ve firmě. Dokážete jí dát dostatek prostoru, aby mohla být opravdu efektivní?
Konflikt jako příležitost
Skupina, ve které nedochází ke konfliktům, není produktivní. Konflikt vzniká rozdílnými názory - a ty nás posouvají dopředu. Není kouře bez ohně. V rámci tohoto modulu vás naučíme, jak s konflikty pracovat, aby byly pro vaši firmu přínosnou cestou ke zlepšení.
Lektorské dovednosti
"Umět něco dělat" a "umět to naučit" jsou mnohdy dvě odlišné věci. Ale lektorské dovednosti se dají naučit stejně jako třeba jízda na kole.


V oblasti Soft Sklills a koučinku intenzivně spolupracujeme s firmou Agentura Signum
Logo Agentura Signum


O NÁS       |       NOVINKY       |       LEKTORSKÝ TÝM       |       POPTÁVKA       |       KONTAKTCopyright 2013-2016 Diamantina Training, s.r.o.